Jak zbudować mur z piaskowca w ogrodzie
|

Jak zbudować mur z piaskowca w ogrodzie

Piaskowiec to popularny materiał na murki ogrodowe. Piaskowiec to rodzaj skały osadowej, która powstaje w wyniku scementowania piasku. Jest to powszechny materiał wykorzystywany w architekturze, budownictwie oraz architekturze krajobrazu. Piaskowiec występuje w różnych kolorach i fakturach, często jest polerowany, dzięki czemu staje się gładki i błyszczący. Piaskowiec jest powszechnie stosowany w architekturze krajobrazu ze względu na swoją trwałość, różnorodność kolorów i ciekawe faktury.

Jest atrakcyjny, trwały i ma naturalny wygląd. Można z niego wykonać mur o dowolnym kształcie i rozmiarze, od niewielkiego fragmentu z przodu domu po całą ścianę graniczną. Ściany z piaskowca dodają charakteru i wartości każdej nieruchomości, ale ich instalacja wymaga czasu i pieniędzy. Nie są one tanie ani proste w budowie, ale będą służyć przez dziesiątki lat, jeśli zostaną prawidłowo wykonane i utrzymane.

Co będzie Ci potrzebne

Zanim przystąpisz do właściwej budowy, musisz przygotować kilka rzeczy. Oprócz materiałów do budowy potrzebne będą także następujące rzeczy: sprzęt pomiarowy — na kilku etapach budowy trzeba będzie zmierzyć i zaznaczyć odległości. Upewnij się, że masz taśmę mierniczą i ołówek z ostrym końcem do odrysowania linii; odzież ochronna i sprzęt zabezpieczający — będziesz pracować z piaskowcem, który jest bardzo twardym materiałem, dlatego ważne jest noszenie rękawic i okularów chroniących ręce i oczy podczas pracy.

Dodaj bloki z piaskowca

Murek z piaskowca można zbudować z prostych bloków, bloków z wytłoczonym wzorem lub bloków z wyrytym wzorem reliefowym. Każdy z tych typów bloków może być użyty do stworzenia jednolitej ściany, ale jeśli chcesz mieć wzorzystą ścianę, musisz dodać wzorzyste bloki do zwykłych bloków, aby stworzyć ścianę charakterem. Po podjęciu decyzji, jakich klocków użyć, należy dodać je do ściany. Najłatwiejszym sposobem jest zbudowanie z drewna ramy, która przytrzyma bloki piaskowca na miejscu, podczas gdy na wierzchu będą układane kolejne bloki. Następnie umieszcza się bloki piaskowca wewnątrz ramy, a po zakończeniu prac można ostrożnie ją usunąć.

Zbuduj ścianę

Po dodaniu bloków do ściany i ułożeniu ich w stosy na wymaganą wysokość należy je trwale połączyć. Najlepszy do tego celu jest beton, ale ważne jest, aby dokładnie go wymieszać przed wlaniem do ściany, ponieważ niewłaściwa mieszanka spowoduje, że bloczki będą się rozdzielać po wyschnięciu. Podczas wylewania betonu użyj węża, aby utworzyć przepływ, przez który beton będzie wypływał. Jeśli beton zostanie wlany do ściany bez przepływu, utworzy się w niej duża bryła.

Wniosek

Budowa muru z piaskowca to duży projekt, który wymaga starannego zaplanowania i poświęcenia znacznej ilości czasu i wysiłku. Jednak sama ściana jest oszałamiająca, więc wysiłek się opłaca. Ściany z piaskowca wyglądają wspaniale, są trwałe i dodadzą wartości twojemu domowi, a twój ogród będzie wyglądał idealnie.

Podobne wpisy