Jak zrobić bańki mydlane
|

Jak zrobić bańki mydlane

‍Robienie baniek mydlanych może być świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jest tanie i łatwe do wykonania. Poza tym bańki mydlane to po prostu świetna zabawa! Dzieci je pokochają, zwłaszcza jeśli to one będą je puszczać. Oto jak można robić bańki mydlane w domu.

Jak robić bańki mydlane w domu

Robienie baniek mydlanych w domu jest łatwe. Może to być także świetne zajęcie dla całej rodziny. Najpierw zdecyduj, czy chcesz, aby bańki były małe, średnie czy duże. Aby zrobić małe bańki, dodaj kilka kropel roztworu mydła do wody. Mieszaj roztwór do momentu, aż zamieni się w pienistą ciecz. Następnie, wciąż mieszając, dodaj kilka kropli barwnika spożywczego. Po dodaniu barwnika dodaj do roztworu więcej wody i ponownie zamieszaj. To będzie Twój pieniący się roztwór mydła. Żeby uzyskać średniej wielkości bańki, wlej około szklanki pieniącego się roztworu mydła do miski i użyj blendera ręcznego, aby zmiksować roztwór na pianę. Zrób też duże bańki. Potrzebny będzie duży pojemnik na pienisty roztwór.

Materiały potrzebne do zrobienia baniek mydlanych

Możesz użyć szklanych pojemników, słoików, wiaderek lub plastikowych pojemników z pokrywką. Składniki roztworu do baniek, takie jak gliceryna, wodorotlenek sodu i olejki eteryczne można kupić w aptece.

Dodaj kolor i zapach, aby stworzyć piękne bańki mydlane

Masz ochotę na więcej zabawy z bańkami mydlanymi? Chcesz, aby weekend albo wakacje były kolorowe? Spróbuj dodać kolor i zapach do swojego roztworu mydlanego. Użyj barwnika spożywczego, barwnika w płynie, aby zabarwić swój pienisty roztwór mydlany. Dodaj olejki eteryczne, aby uzyskać pachnące bańki. Istnieje kilka sposobów na dodanie koloru i zapachu do pienistego roztworu mydła. Możesz dodać barwnik spożywczy i pozostawić roztwór do zastygnięcia. Możesz także dodać barwnik do spienionego roztworu i pozostawić go na kilka minut w pojemniku. Dolej olejek eteryczny bezpośrednio do pojemnika, aby wymieszał się z roztworem.

Podsumowanie

Robienie baniek mydlanych to świetna zabawa, którą może wykonywać cała rodzina. Jeśli będziesz kombinować z różnymi składnikami, uzyskasz różne rezultaty. Bańki to pomysł na atrakcje w czasie garden party – twój ogród może stać się miejscem szalonej zabawy! Po prostu eksperymentuj i baw się dobrze!

Podobne wpisy